Ciekawski George zwiedza akwarium

fragm.okładki "Ciekawski George zwiedza akwarium" /Wydawnictwo MODO

„Czy świat już znasz i wszystko wiesz? Przygody zew jednak wzywa cię. Więc ciekawski bądź, ciekawski jak George” – jeśli choć raz obejrzeliście odcinek bajki „Ciekawski George”, to z pewnością słowa tej piosenki zapisały się w Waszej pamięci. Miła, pozytywna i wpadająca w ucho melodia wyzwala mnóstwo endorfin. Zwłaszcza, gdy wszystko wskazuje na to, że czekają nas niesamowite przygody wyjątkowej i uwielbianej przez widzów małpki. George’a można spotkać nie tylko na ekranie, ale także na kartach żółtej serii „Ciekawski George”.

Nakładem wydawnictwa MODO ukazała się kolejna taka niewielkich rozmiarów książka, o naprawdę wielkich małpich odkryciach. Bo George, o czym każde dziecko wie, jest pełnym energii odkrywcą, pozbawionym lęku przed nieznanym. Mało tego, to właśnie owo nieznane i nowe sprawiają, że ciekawość przejmuje władzę nad ciałem i duszą małej, uroczej małpki. Tym razem George udaje się ze swoim przyjacielem do akwarium morskiego. Znajdą tam nie tylko wspaniałe okazy różnych gatunków zwierząt, ale i cały ogrom emocji, których, jak wiadomo przy George’u nie może zabraknąć.

Pełna humoru, ale i przewrotna historia z pewnością zachwyci wszystkich czytelników. George nie byłby sobą, gdyby nie jego małpie figle. Co tym razem wymyślił? Przekonajcie się sami, mogę tylko uchylić rąbka tajemnicy, że sam finał będzie dość zaskakujący. Opowieść jak zawsze pozytywna, a sam bohater tak barwny, jak ilustracje wykonane przez Annę Grossnickle Hines. Historia z morałem, ale i cennymi wskazówkami do poruszenia tematów związanych z bezpieczeństwem. Dzieci są wnikliwymi i bacznymi czytelnikami, z pewnością dopatrzą się emocji na twarzach poszczególnych bohaterów. Sytuacja będzie dynamiczna, a przebieg wydarzeń trudny do przewidzenia. Tak szalone przygody może mieć tylko ciekawska małpka. Czy dzieci są równie ciekawskie? Pewnie, w końcu wszystko młodego człowieka interesuje, a idąc z nim gdziekolwiek trzeba mieć oczy dookoła głowy.

„Ciekawski George zwiedza akwarium” i już teraz zaprasza także Was na wspólny spacer wśród zwierząt. Nie zabraknie koników morskich, a tym bardziej krabów. Czy pan w żółtym kapeluszu będzie równie zadowolony z tej wyprawy? To się okaże, miejmy nadzieję, że po tym wszystkim, co tam się wydarzy, George nie dostanie szlabanu na dalsze wojaże. Zabawna, ale i mądra, ciekawa i dla ciekawskich, słowem bardzo fajna książka dla młodszych do poduszki, a dla starszych także do doskonalenia nauki czytania. Duża czcionka i niewielka ilość tekstu na stronach motywują do samodzielnego smakowania lektury. Jeśli po przeczytaniu tej książki postanowicie iść śladami George’a, to zachęcam do odwiedzenia gdyńskiego akwarium. Równie ciekawym miejscem z wyjątkowymi zwierzętami jest Fokarium Stacji Morskiej.

Książka inspirująca najmłodszych czytelników do odważnego odkrywania tego, co znajduje się wokół nas. A skoro świat jest tak wielką tajemnicą, to warto wraz z George’m wybrać się do akwarium i poznać sekrety ukryte za wysokim murem. Któż z nas nie czuł choć raz tego dreszczyku emocji? Cenna lekcja zawarta w tej historii z pewnością przyczyni się do zwiększenia uwagi na kwestie bezpieczeństwa i odpowiedzialności zarówno za siebie, jak i innych – w tym przypadku zwierząt morskich. Książka nie tylko miła w odbiorze, ciepła i zabawna, ale także edukująca. Najlepiej uczyć się na cudzych błędach, o tym każdy wie, teraz także czytelnicy ciekawskiego George’a. Czytajmy, opowiadajmy i rozmawiajmy.

Z tak wspaniałą małpką, jak George, nie ma miejsca na nudę, gdyż zew przygody nieustannie nas wzywa. Jak sądzicie, czy takie małpki, jak on, w ogóle istnieją? Czy to możliwe, aby zwierzę miało w człowieku najlepszego przyjaciela? Jestem przekonana, że coś tym musi być. W końcu, kto wymyślałby kolejne odcinki, gdyby taka małpka nie była prawdziwa? Ja już z niecierpliwością czekam na to, co przyniesie przyszłość. Ciekawe, gdzie następnym razem zabierze nas pan w żółtym kapeluszu i ciekawski George? Może ponownie do akwarium? Kto wie.

Za możliwość otrzymania egzemplarza recenzenckiego dziękuję portalowi Sztukater.

Autor: Margret i H.A.Rey
Tekst: R.P.Anderson
Tłumaczenie: Anna Kozanecka
Ilustracje: wykonane w stylu H.A.Reya przez Annę Grossinckle Hines
Tytuł: Ciekawski George zwiedza akwarium
Wydawnictwo: Wydawnictwo MODO
Rok wydania: 2023
Liczba stron: 24